A Jets január 15-16-án a Wildernesszel játszik divízióközi sorozatot

2021. január 15. – Észak-amerikai Jégkorongliga (NAHL) – Janesville Jets sajtóközlemény

A Janesville Jets három héten belül a harmadik hazai sorozatát játssza, hiszen pénteken és szombaton a városba érkezik a divízióközi rivális, a Minnesota Wilderness.

Míg a Jets idén eddig már 11 NAHL-meccset játszott, addig a Wilderness csak háromra fért be, utoljára november 20-án. Ezen a három mérkőzésen a Wilderness 1-1-0-1-re áll.

A két csapat legutóbb március 6-7-én találkozott egymással, ami a 2019-20-as szezon utolsó akciója lett volna. A sorozat akciódús megosztással ért véget: az első mérkőzés 2-1-es szétlövéssel ért véget a Minnesota javára, míg a sorozat fináléjában a Janesville hosszabbításban 2-1-es győzelmet aratott.

A Jets először szeretne megnyerni egy sorozatot azóta, hogy november 5-6-án a sorozatnyitón lesöpörték a Fairbanks Ice Dogs csapatát. A Janesville továbbra is őrzi vezető helyét a Midwest Division tabelláján 12 ponttal és a divízió legjobb erőjátékával és büntetőzésével.

A szezonbérlet-tulajdonosok 2021 második hétvégéjén ismét élvezhetik a Jetset, mivel újra bevezetik a fülkés ülőhelyrendszert. Bár az általános belépőjegyek a városi előírásoknak megfelelően továbbra sem kaphatók, a mérkőzéseket a HockeyTV-n, a NAHL Scoreboardon keresztül, vagy a Jets Facebookon, Twitteren és Instagramon követve a Jetset a frissítésekért a HockeyTV-n követhetik a szurkolók. Mindkét mérkőzés este 7 órakor kezdődik CST.

A legutóbbi alkalom

A Jets a múlt hétvégén a Kenai River Brown Bears csapatát látta vendégül, és a sorozatot megosztva jutott tovább. A hazaiak 6-3-ra nyerték a pénteki összecsapást, ezzel megszerezték első győzelmüket 2021-ben, amit Riley Sims szezonbeli második győzelmével a kapuban, a csatár Charlie Schoen két erőcsatár góljával és az emberelőnyben elért 3 az 5 elleni mutatóval emeltek ki. Szombaton a Barna Medvék korán 3-0-s előnyre tettek szert, amit a Jets a második harmadban egy támadással egyenlített, de a Kenai tovább növelte előnyét a 9-5-ös végeredményhez.

Felvétel

Míg a Kenai elleni sorozatdöntő nem volt ideális a pontszámok tekintetében, az újonc AJ Casperson számára izgalmas este volt, aki első junior gólját szerezte és első többpontos meccsét is assziszttal zárta. Ráadásul Casperson +3-as mutatóval a második legjobb a csapatban ebben a szezonban. Eredményeiért a Diamond Center által szponzorált Diamond Player of the Week (A hét gyémánt játékosa) kitüntetést kapta. A Jets ezen a héten is látta, hogy a feljutás iránti elkötelezettségét ismét megjutalmazták, mivel a csatár Jake Sacratini bejelentette, hogy az AIC-ben fog főiskolai jégkorongozni. Ez a negyedik divízió I-es elköteleződés a Janesville számára ebben a szezonban, és a negyedik Parker Burgess vezetőedző alatt.

Repülés menetrend

A Wilderness sorozat zárja a Jets három hét alatt kilenc mérkőzésből álló menetrendjét. A következő hétvégén szabadnapot kapnak, mielőtt január 29-31. között visszatérnek a játékba, amikor három mérkőzésből álló sorozatot játszanak otthon a Kenai ellen.